• Neden web sitesi yaptırmalıyım ?
• Neden web sitesi sahibi olmalıyız ?
• Web sitesi neden gerekli ?
• Neden web sitesine ihtiyaç duyarız ?
• Web sitesine sahip olmamın bana ne yararı olacak ?
• İşimi web sitesinde nasıl tanıtabilirim ?

gibi sorular aklını kurcalıyorsa sana bu konuda tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

Tüketiciler olarak bizler her konuda internetde araştırma yapıyoruz. Ürünleri karşılaştırıyor bize en uygun olanı seçiyoruz. Ülkemizde hala işletmelerin çoğunluğu web sitesine sahip değil. Web sitesi olan işletmeler ise güncellenmeyen siteleri ile internetden nasıl yarar sağlayabileceklerinin bilincinde değiller.

Büyük ya da küçük işletme sahibi olman fark etmez. İnternetden müşteri kazanabilirsin. Önemli olan bunu nasıl yapabileceğini öğrenmen.

İlk yapman gereken bir web sitesine sahip olmak. Web siteni oluşturmak ve güncel tutmak için güvenebileceğin firmayla çalışmalısın. Yayınlanması ve müşterilerinle iletişim için maillerinin sorunsuz çalışmasına önem vermelisin. Web siten dış dünyaya olan görünümün demektir. Bugün internete mobil bağlanma oranları daha yüksek. Mobil uyumlu web tasarımı sitene ziyaretçi çekmeni kolaylaştırır.

Siteni oluştururken tasarımcın ile doğru müşteriyi hedefleyecek ve işletmeni pazarlayacak bir platform oluşturmalısın. Profesyonel tasarımcı senin işinin ihtiyaçları doğrultusunda web sitesi oluşturmana yardımcı olacaktır. Sitenin tasarımından sonra da yanında olup ihtiyaçların oranında destek verecektir.

Böylece, işletmen için daha iyi dönüşümler ve satışlar elde ederbilirsin. Profesyonel bir web tasarımcısı ile çalışacak bütçen yoksa kendi web sitenizi oluşturmak için WordPress gibi ücretsiz platformları tercih edebilirsin. WordPress’de web siten için farklı temaları seçip hazır eklentileri kullanarak siteni kendin oluşturabilirsin. WordPress hakkında bilgi sahibi değilsen Wpsidebar sitesinden nasıl başlayacağını öğrenebilirsin.

Web sitesi ne işe yarar?

Markanı veya ürünlerini tanıtır. Müşterilerine mesajlarını iletmeni ve iletişime geçmeni sağlar.
Kişisel blog veya bir işletme olman fark etmez. Marka mesajını veren profesyonel ve etkileşimli bir web sitesine sahip olmak, iş hedeflerinin önemli bir parçası olmalıdır.

 

Yeni müşteriler bulmanı sağlar

Web sitesine sahip olmak, yeni müşteriler bulmanı ve internetdeki büyük pazara erişimini sağlar.

 

İşletmenize Güvenilirlik Ekler

İşine güvenilirlik katar. İnternet alışverişlerinde tüketiciler büyük ölçüde şüpheci. İnsanların %50’den fazlası bir web sitesi olmayan işletmelere güvenmiyor. Güvenlik sertifikası kurulu, markanı pazarlayan mükemmel web sitesi oluşturmalısın. İyi tasarlanmış web sitesi işletmeni çevrimiçi pazarda doğru konumlandırmanı sağlar. Markalama için en iyi aracın haline gelir.

 

Markalama tanıtımını güçlendirir

İşletmenin ve markanın hedef kitlene ulaşmasını sağlar. İyi bir web sitesi, mesajlaşma ve pazarlama stratejinin yönetebileceğin platformdur. Ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak ve müşterilerin ile merkezi bir platformda etkileşim kurmak için sınırsız fırsatlar sunar. Belirli müşterileri hedefleme ve tüm müşteri deneyimini iyileştirme olanağı sağlar.

En iyi ürün ve hizmeti sağlıyor olsan bile, bunları tanıtman gerekiyor. Profesyonel web sitesi bunu yapmanın en iyi yoludur.

 

Müşteri verilerini toplamanı sağlar

Müşterilerin hakkında önemli veriler toplamana yardımcı olur. Web sitesi analiz araçlarını kullanarak, stratejik iş kararları vermene yardımcı olur. Hedef müşterilerini çekebilecek iletişim ve pazarlama taktikleri için müşteri verileri toplamanı sağlar. Müşteri iletişim bilgilerini toplayarak, siteye dönüşümleri arttırabilir ve siteni özelleştirebilirsin.

Müşterilerin ilgisini çekebilecek ve daha fazla satış yapmanı sağlayacak yöntemler geliştirebilirsin. Elde ettiğin verileri ölçüp analiz ederek müşteri portföyü oluşturabilirsin. Müşterilerin satın alma eğilimlerine göre pazarlama stratejini belirleyebilirsin.

Sonuç

Web sitesine sahip olmak için teknoloji meraklısı olmak zorunda değilsin. Her büyüklükteki işletmeler için uygun fiyatlı tasarım ve geliştirme çözümleri sunan birçok web sitesi tasarım ajansı vardır. Bu süreçte para harcamana rağmen, web siteleri diğer reklam türlerinden daha iyi bir yatırım getirisi sunar.

Bir web sitesi, işletmen için en iyi pazarlama platformudur. Sana yeni müşteriler kazandırır ve zamanla markanın bilinir olmasını sağlar.

İligini çekebilecek diğer yazılarım:

Yeni başlayanlar için blog açma rehberi

Neden blog açmalıyım?

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme siteleri

Umarım bu ipuçları yararlı olmuştur. Düşüncelerini yorumlar bölümüne bırakmayı ve makalemi sosyal ağda paylaşmaktan çekinme.
Pinterest’de paylaşmak için aşağıdaki resmi kullanabilirsin.