Blogda, mailde ya da bilgisayarda hazırladığın herhangi bir dökümanda kullanabileceğin imzaya sahip olmak istermisin. Mysignature.com dijital ortamda, kısa sürede imza oluşturma hizmeti veriyor.
Hemen ücretsiz üye olup kendine imza oluşturabilirsin. 100′ ü aşkın farklı font arasından birini mutlaka beğeneceksin. Hazırladığın imzaların kopyalarını kaydedebilir sitede saklayabilirsin. Dilediğin zaman Mysigns linkinden imzalarına ulaşıp tekrar alabiliyorsun. Siteye üyelik ücretsiz. Oluşturduğun imzalarını saklamak ve daha sonra yeniden almak için üye olmanı öneririm.

Şimdi bu aşamaları nasıl yapabileceğini sana göstereceğim.

 

Mylivesignature sitesi genel görünümü aşağıdaki resimdeki gibi. Kayıt işlemini başlatmak için LOGIN düğmesine tıklamalısın.

 

 

Karşına Login ekranı gelecek. Facebook, Twitter, Google+ sosyal medya hesabın ya da herhangi bir mailin ile istediğin bir şifre vererek giriş işlemi yapabilirsin.

 

 

Kayıt işlemi bitince NEW SIGNATURE linkine tıkla. Karşına aşağıdaki sayfa gelecek. Burada dört bölüm var. Her biri farklı imza türleri oluşturmanı sağlıyor. Sana her bölümde izleyeceğin adımları sırasıyla anlatacağım.

Create using our step-by-step wizard

Bu bölüm istediğin imzanın adını yazıp font,renk, şekil gibi aşamalarını belirlemeni sağlıyor. Start düğmesini tıkla. Karşına aşağıdaki ekran gelecek. İstediğin ismi yaz. Ben kendi adımı yazdım. Next düğmesiyle ikinci adıma geçeceksin.

İkinci adımda yazdığın ismin farklı fontlarda örneklerini gösteriyor. Üstdeki turuncu font düğmelerine tıklayarak beğendiğin birini buluncaya kadar dolaşabilirsin. Kararını verince seçtiğin fontu işaretle ve sayfanın al kısmında bulunan next düğmesiyle bir sonraki aşamaya geç.

Üçüncü adımda imzanın büyüklüğüne karar vereceksin. Seçimini yapıp next düğmesiyle devam et.

 

Dördüncü adımda imzanın eğimini belirleyeceksin. Sayfada aşağı doğru farklı eğimlerde imzanın görünümleri olacak.

 

Beşinci adımda imzanın zemin rengini ve yazının rengini belirlemelisin. Üstdeki kutudan sayfanın zemin rengini seç. İmzanın zeminini şeffaf istiyorsan altdaki Check to choose a transpareny backgorund linkini seçmelisin. En altdaki renk kutusundan da yazının rengine karar verebilirsin.

Böylece imza oluşturma işlemi bitmiş oluyor. İmzanın png ve animasyonlu gif uzantılı versiyonunu CLİCK HERE TO DOWNLOAD YOUR SIGNATURE linkinden indirebilirsin. İmzanın bir kopyası sitede kalsın istersen turuncu düğmeye tıklayıp kaydetmelisin.

 

 

Design your email signature

Bu bölüm iletişim bilgileri, sosyal simgeler, fotoğraf ve diğer bilgiler dahil olmak üzere mükemmel bir e-posta imzası oluşturmanı sağlıyor. Start düğmesine tıklayınca aşağıdaki görüntü geliyor. Burada örnek doldurduğum bilgileri görüyorsun.

Your contact details:

E-mailinde kullanmak istediğin resmi ve adres bilgilerini giriyorsun.

Social links:

Sosyal medya hesaplarının linklerini ilgili alanlara kopyalayabilirsin. Turuncu düğmedeki ADD A SOCIAL LINK düğmesinden başka sosyal medya hesaplarını ekleyebilirsin.

Customize, Preiview & Download:

Email imzanın düzenlemesini yapacağın bölüm.

Photo shape & size : Eklediğin logo yada resmin boyunu ayarlıyorsun.

Icon size: Sosyal medya düğmelerinin büyüklüğünü seçtiğin alan.

Font size & color: İmzanın font ölçüsünü ve rengini seçeceğin bölüm.

Background: İmzanın zemin rengini seçeceğin alan.

Border: İmzayı çevreleyen çizgi şeklini ve rengini belirleyeceğin alan.

Sağda ve soldaki turuncu oklar ile imzanın farklı seçeneklerini görebilirsin. Altdaki download düğmesinden hazırladığın imzayı  bilgisayarına indiriyorsun.

 

Create by drawing your signature on the screen

Bu bölümde karşına gelen ekranda kendi imzanı çiziyorsun. Çizimin bitince create signature düğmesinden bir sonraki ekrana geçip çizimini bilgisayarına indirebilir ya da sitede kaydedebilirsin.

Create a signature based on a signature photo/scan

Bedelini ödeyerek imza siparişi verebileceğin bölüm. Çizdiğin imzanın bir örneğini taratıp verirsen iki, üç iş günü içinde sana çizimini yapıp vermeyi taahhüt ediyorlar. Siparişi verirken ödemeni de yapmak zorundasın.

Umarım bu ipuçları yararlı olmuştur. Düşüncelerini yorumlar bölümüne bırakmayı ve makalemi sosyal ağda paylaşmaktan çekinme.
Pinterest’de paylaşmak için aşağıdaki resmi kullanabilirsin.