Yeni yıl kartı hazırlamalısın ama buna zamanın yok.

Hazır şablonlardan yaralanıp hızlıca yeni yıl kartı hazırlamaya ne dersin?

Yıl sonu yoğunluğu içinde yeni yıl kartları ve mesajları da işlerimizin arasında yer alıyor. Tüm koşuşturmanın arasında bazen bir külfet gibi gelebiliyor insana. Neyse ki internetde bu gibi ihtiyaçlarımızı karşılayan siteler var. Bunlardan biri canva.com sitesi. Bu makalemde canva sitesinden hızlıca yeni yıl kartı oluşturmayı ve bunu sevdiklerinle paylaşmayı nasıl yapabilirsin onu anlatıyorum.

 

 

Canva.com sitesine üye değilsen önce bu işlemi gerçekleştirmen gerekiyor. Daha önce üye olduysan login bölümünden siteye giriş işlemini yapabilirsin.

 

 

Canva sitesi hangi amaçla kulanmanı belirlemek için farklı giriş seçenekleri sunuyor. Bu seçenekler Eğitim, küçük ya da büyük işletme, hayır kurumu veya kişisel kullanımdan oluşuyor. Kişisel kullanım seçeneğini kullanabilirsin.

 

 

Karşına gelen ikinci ekranda facebook, google ve mail seçenekleri var.

 

 

Mail ile giriş seçeneğini tercih edersen karşına aşağıdaki ekran gelecektir. Gerekli bilgileri bu ekranda doldurup giriş işlemini sonlandırabilirsin.

 

 

Canva sitesinde farklı konularda görseller hazırlamak için şablon seçenekleri var. Ben yeni yıl kartı hazırlamak için kart bölümünü tıkladım.

 

 

Canvada her proje yeni pencerede açılıyor. Kartlar bölümünde farklı konularda gönderebileceğin kart seçenekleri bulunuyor. Ücretsiz kartlardan kullanmak için sağ alt köşelerindeki free yazanlardan seçebilirsin. Free yazmayanlar ücretlidir ödeme yapmadan kullanamazsın.

 

 

Christmas bölümünden ücretsiz kartı seçtim. Üzerindeki yazıları kendi mesajımla değiştirdim.

 

 

Seçtiğin kartda yazı fontu, rengi, büyük – küçük harf vb. değişiklikleri üst barda bulunan bölümden yapılabiliyor.

 

 

Kartın hazırlanmasını bitirince sağ üst bölümdeki ok tuşuna basarak istediğin formatda bilgisayarına ya da cep telefonuna indiriliyor.

 

 

Format seçeneklerini png yazan kutudaki ok tuşu ile görebilirsin.

 

 

Sosyal medyadaki hesaplarında hızlıca paylaşmak için ise yine üst bardaki Publish düğmesine tıklamalısın. Buradan istediğin sosyal medya hesabına kartı göndermen mümkün.

 

 

Hazırladığın kartı canva otomatik olarak senin hesabında saklar. Sitenin ana sayfasında kartın görünür. Daha sonra tekrar, indirebilir, silebilir kopyalayabilirsin. Bu işlemleri yapabilmek için kartın üstüne gittiğinde çıkan üç noktaya tıklaman yeterlidir.

 

 

Umarım bu ipuçları yararlı olmuştur. Düşüncelerini yorumlar bölümüne bırakmayı ve makalemi sosyal ağda paylaşmaktan çekinme.
Pinterest’de paylaşmak için aşağıdaki resmi kullanabilirsin.